烧鸡 - geroosterde kip
ingrediënten:
1 kip (1000 gr)
witte azijn
water
marinade:
5 teentjes knoflook
5 cm jahe
2 lente-uitjes
1 eetl Shaoxing wijn / rijstwijn
125 ml soja saus
1 eetl palmsuiker
1 theel zout
1/2 theel 5 kruiden poeder
Bereiding:
Maak de kip schoon en laat deze in water voor 15 minuten staan en laat daarna uitlekken. Wrijf de kip in met de azijn en laat dit 10 minuten intrekken en droog de kip daarna af.
Snijd de knoflook en de jahe fijn en de lente-ui in kleine stukjes. Meng de ingrediënten voor de marinade goed door elkaar en marineer hiermee de kip en laat dit voor 48 uur intrekken. Regelamtig de kip omdraaien in de marinade.
Haal de kip uit de marinade en laat deze op een oven rack op kamertemperatuur drogen. Duurt tussen de 2 en 4 uur. Het vel komt dan strak om de kip te zitten.
Verwarm een oven op 200 graden en bak de kip voor 30 minuten. Verlaag dn de temperatuur naar 120graden en bak nog de kip voor 20 minuten. Haal de kip uit de oven en laat dee voor 15 minuten rusten. Serveer de kip met een saus naar keuze.
Zoeken
Laatst gelezen
- Pepesan Ikan Kembung - pepesan van makreel
- Daeji Bulgogi - pittig geroosterd varkensvlees
- Abon ikan gabus - Droog gekruid visgerecht
- Opor Bebek - pikant gevulde eend
- Bala-Bala - gekruide groenten balletjes
- Tumis Jamur Merang Cabe Ijo - gebakken champignons met groene pepers
- Gudeg kering - Gestoofde nangka
- Ayam Goreng Asam - gebakken gekruide kip
- Tumpu banda - Duriancake
- Ikan Pilitude - pittig gestoofde vis met banaan
Recente Reacties
Soto Ikan - vissoep
2 weeks agoIn principe voor 4 personenSoto Ikan - vissoep
2 weeks agoVoor hoeveel personen is dit recept?Soto Ikan - vissoep
2 weeks agovoor hoeveel personen is dit gerecht?Rawon - zwarte rundvleessoep
6 months agoMet zaadjesRawon - zwarte rundvleessoep
6 months agoHeey, ff een vraagje. Voor de lomboks te bereiden in de bumbu is dat met of zonder zaadjes? Alvast ...
