Melitzanodolmades Gemistoi me Tyri
auberginerolletjes met kaas
Ingrediënten:
4 aubergines
4 teentjes knoflook
340 gr tomaten, gehakt
1/4 theel suiker
1 theel zout
1 theel peper
25 gr baisilicum
325 gr feta
350 gr anthotyro/ricotta
150 gr ladotyri/kefalograviera kaas, geraspt
1 ei
olijfolie
Bereiding:
Snijd de knoflook fijn. Hak de basilicum fijn en verkruimel de feta.
Verhit in een pan 3 eetl olie op laag vuur en fruit de knoflook voor 2 minuten. Voeg dan de tomaten toe samen met de suiker, de helft van het zout en de peper en kook het afgesloten op laag vuur voor 25 minuten totdat de saus is ingedikt. Wrijf of maal het daarna fijn en voeg het weer toe aan de pan en meng de basilicum erdoor.
Snijd de aubergines in de lengte in dunne plakjes. Meng de plakjes met 8 eetl olie. Leg de plakjes daarna op een bakplaat en strooi het zout en de peper erover. Bak het daarna in de oven op 175gr voor 10 minuten totdat het zacht is geworden. Laat de plakjes daarna afkoelen.
Meng de kazen met het ei. Neem telkens een theel van het mengsel en schep het op een aubergine plakje en rol deze op. Leg de rolletjes in een ovenschaal en schep de tomatensaus erover. Dek het daarna af en bak het in de oven voor 20 minuten totdat het geheel gaar is geworden en de saus is ingedikt. Serveer.