Sambal Goreng Printil
pittig gekruide balletjes van gehakt
Bahan-bahan:
ingrediënten:
250 gr rundergehakt
2 eetl paneermeel
1 ei
1 theel zout
1 theel peper
25 petai/peteh bonen
5 rode lomboks
1 theel zout
2 cm lengkuas/laos
2 salam blad
2 serai/sereh/citroengras
50 ml water
olie
Haluskan:
bumbu:
10 rode lomboks
4 sjalotjes
4 teentjes knoflook
3 kemiri noten
Cara membuat:
bereiding:
Meng het gehakt met het ei, het zout, de peper en de paneermeel. Vorm van de massa kleine balletjes (knikkers). Verhit in een pan de olie en bak de balletjes totdat deze van kleur veranderen. Zet apart.
Ontpit de lomboks en snijd deze in dunne ringen. Halveer de petai bonen. Wrijf of maal de ingrediënten voor de bumbu fijn tot een pasta.
Verhit in een pan 3 eetl olie en fruit de bumbu samen met de laos, de serai en de salam voor 5 minuten. Voeg dan de balletjes, het water en het zout toe en kook totdat het vocht indikt.
Dan de petai en de lomboks toevoegen en meng goed en bak het verder gaar. Serveer.
Zoeken
Laatst gelezen
- Sambal Goreng Printil - gehakt balletjes in een pittige romige saus
- Gan Guo Cai Hua - 干锅菜花 - pittige roerbak van bloemkool met varkensvlees
- Daging smoor - Gestoofd rundvlees
- Base be Pasih - boemboe voor visgerechten
- Tahu Berontak - Gevulde tahu/tofu
- Tahu Goreng Bacem Pedas - pitig gebakken zoete tahu
- Semur Tahu Kuah Udang - gebakken tahu met garnalen in donkere saus
- Sambal Badjak
- Bagoong Balayan Guisado - Balayan vissaus
- Pipi-an - kip met varkensvlees in een pindasaus
Recente Reacties
Rawon - zwarte rundvleessoep
1 week agoMet zaadjesRawon - zwarte rundvleessoep
1 week agoHeey, ff een vraagje. Voor de lomboks te bereiden in de bumbu is dat met of zonder zaadjes? Alvast ...Ambyachi Kadi - mango kip curry
2 weeks agoGeen geweldig recept Tot op de letter gevolgd, maar door de nattigheid van de santen krijg je geen ...Pastel Goreng - indische pasteitjes
3 weeks agoDit recept heb ik ooit uitgeprint, en al vaak gemaakt. Niet alleen als pasteitjes, maar ook als nasi ...Telor asin - zoute eieren
2 months agoHoi, vraagje hoelang zijn deze houdbaar na het koken
