Soto Ayam Kuah Kuning Cirebon
kippensoep uit Cirebon
Bahan-bahan:
ingrediënten:
500 gr kippendijen
200 gr kool
1500 ml water
3 aardappelen
100 gr soun
125 gr tauge
2 lente-ui
2 serai/sereh/citroengras
3 salam blad
5 jeruk purut blaadjes
3 cm jahe
4 cm lengkuas/laos
2 eetl kecap manis
1/2 limoen, sap
3 eetl olie
Haluskan:
bumbu:
6 teentjes knoflook
4 kemiri noten, geroosterd
4 cm kunyit
1 theel peper
1 theel zout
Taburan:
garnering:
3 eetl bawang goreng
Cara membuat:
bereiding:
Snijd de aardappelen in blokjes. Snijd de lente-ui fijn. Snijd de kool in dunne reepjes. Week de soun in heet water. Wrijf of maal de ingrediënten voor de bumbu fijn tot een pasta.
Verhit in een pan het water en kook de kip gaar. Schep het uit de pan en trek het uit elkaar. Verhit in een pan de olie en fruit de bumbu samen met de jahe, de laos, de serai, de salam en de jeruk purut voor 5 minuten. Voeg het dan toe aan het water samen met de aardappelen en kook deze gaar.
Vervolgens de lente-ui, de kool, de tauge, de kip, de kecap en het limoensap toe en breng aan de kook.
Schep in een kom wat soun en schep de soep erover en bestrooi het met de bawang goreng en serveer.
Zoeken
Laatst gelezen
- Pulut Udang Medan - garnalen rolletjes uit Medan
- Telor asin - zoute eieren
- Base Saté - basis satésaus
- Nasi liwet - rijst is kokosmelk gekookt
- Mu Pad Khiew Wan Hor Pai - pasteitjes met varkensvlees
- Ayam masak paprika - Gebakken kip met paprika
- Tumis Katjang Pandjang - gestoofde kouseband
- Sayur asem - tamarindesoep
- Gochujang Saewu Gui - sate van pittige garnalen
- Asem-Asem Iga Sapi - stoofpotje van rundvlees met boontjes
Recente Reacties
Babi ketjap
2 weeks agoDit smaakt geweldig. Wat ik het meest bijzondere vind aan dit recept is dat er geen zout aan te ...Terung Goreng Saus Santan - gebakken aubergine met kokosmelk uit de Molukken
1 month agoWat een top recept, echt heerlijk. Dikke 10 verdient 👍Birmakip
1 month agoHeel goed ik ga er heel veel mee doen superRendang Padang - gekruid rundvlees
1 month agoBeste Maggy, je kunt dit zeker ook met tahoe of tempeh maken (vegan versie). Doe het dan als volgt: bereid ...Rendang Padang - gekruid rundvlees
2 months agoSorry als ik iemand tegen de borst stoot, maar kan dit ook met tofu of seitan. Kan echt helemaal geen ...