Bebotok Daging Anak Sapi
gevulde kool
Bahan-bahan:
ingrediënten:
500 gr kalfsgehakt
150 ml santen asli (dikke kokosmlek)
1 witte kool
1 eetl limoensap
2 eetl olie
water
zout naar smaak
biteng (houten prikkers)
Haluskan:
boemboe:
3 sjalotten
3 teentjes knoflook
4 theel ketumbar
2 theel jinten
1/4 theel kencur
1/2 theel pepper
zout naar smaak
Cara membuat:
bereiding:
Wrijf of maal de ingrediënten voor de boemboe fijn tot een pasta. Verhit in een wok/wadjan de olie en bak dit voor 3 minuten en laat het afkoelen. Meng de limoensap erdoor. Verhit in een pan het water en voeg daar het zout aan toe gevolgd door de koolbladeren en kook deze voor 5 minuten. Laat de koolbladeren daarna uitlekken en afkoelen.
Meng de boemboe door het gehakt en schep 2 eetl van het mengsel op de koolbladeren. Schep daar 1 eetl santen op en vouw de koolbladeren dicht als een pakketje en maak de koobladeren vast met de biteng. Stoom de pakketjes vervolgens in 30 minuten gaar.
Zoeken
Laatst gelezen
- Bumbu kari jawa asli
- Ayam Lembaran - Kip in gekruide santen-saus
- Pampis cakalang fufu - Gekruide gerookte tonijn
- Koa Neiw Ping Choup Kai - kleefrijst koekjes
- Kua Pad Mu - thaise nasi goreng
- Nasi Goreng Kambing Pedurenan - gebakken rijst met lamsvlees uit Pedurenan
- Ayam Masak Merah - Kip met tomaat, gedroogde pepers en kruiden
- Gulai Siput Kuantan - curry van slakken
- Udang Berani Pedas - pittige garnalen met peteh bonen
- Sambal boontjes
Recente Reacties
Sambal Miso
6 days agoaka cerme, ofwel kruisbes (het geeft een friszuur tintje aan de sambal (zie ons boek)Sambal Miso
1 week agoHet recept lijkt me heel lekker, maar ik heb nog nooit van tjerime gehoord en kan er online niets ...Soto Ayam Purwakarta
2 weeks agoHeerlijk moeder zaliger maakte altijd heerlijke Sotoudeh dit soepie roept bij mij mooie herinneringen ...Sapi Goreng Bawang - rundvlees met paprika en ui
3 weeks agoBiefstuk werkt prima.Ayam paniki - een wat hete kip
2 months agoValt mee, veel van de hitte verdwijnt bij het sudderen. Als 11 al veel is dan nooit een recept proberen ...