Tumis Tempe Saus Tiram
roerbak van tempe in gekruide oestersaus
Bahan-bahan:
ingrediënten:
250 gr tempe
1 sjalotje
2 cm jahe
2 rode lomboks
3 jamur kuping / rijst-stro paddenstoel
4 eetl oestersaus
2 eetl kecap manis
1/2 theel peper
100 ml water
1 lente-ui
olie
Cara membuat:
bereiding:
Snijd de tempe in blokjes, de sjalot, de lomboks en de jamur in dunne plakjes. snijd de lente-ui in stukjes en rasp de jahe.
Verhit in een pan de olie en bak de tempe bruin en zet apart.Verhit in een pan wat olie en fruit de sjalot samen met de jahe voor 2 minuten. Voeg dan de lomboks, de paddenstoel en de tempe toe en bak deze zacht.
Dan de oestersaus, de kecap, de peper, de lente-ui en het water toevoegen en bak totdat het vocht is geaborbeerd. Serveer.
Zoeken
Laatst gelezen
- Tempe Kuah Santen - tempe met garnalen in een kokosmelksaus
- Gore-Gore - gestoofd gekruid rundvlees uit Sulteng
- Nasi Gurih Ayam Jamur - rijst met kip en paddenstoelen
- Pepes telur gandaria - gestoomd gekruid ei met gandaria
- Ihutilinanga - gebakken aubergine met pittige saus
- Adobo sa Gata - varkensvlees gestoofd in een pittige saus
- Sateh ikan saus cuka - Vissaté met zoetzure saus
- Ayam Tumis Kacang Mete - gebakken kip met cashew noten
- Ikan Nila Dan Udang Galah Bakar - Geroosterde vis en grote gamba’s
- Peek Gai Tod Gluea - gebakken kippen vleugeltjes
Recente Reacties
Rawon - zwarte rundvleessoep
4 months agoMet zaadjesRawon - zwarte rundvleessoep
4 months agoHeey, ff een vraagje. Voor de lomboks te bereiden in de bumbu is dat met of zonder zaadjes? Alvast ...Ambyachi Kadi - mango kip curry
5 months agoGeen geweldig recept Tot op de letter gevolgd, maar door de nattigheid van de santen krijg je geen ...Pastel Goreng - indische pasteitjes
5 months agoDit recept heb ik ooit uitgeprint, en al vaak gemaakt. Niet alleen als pasteitjes, maar ook als nasi ...Telor asin - zoute eieren
6 months agoHoi, vraagje hoelang zijn deze houdbaar na het koken
