Shui Zhu Niu Rou - 水煮牛肉
Sichuan gekruid gestoofd rundvlees
Ingrediënten:
300 gr rundvlees (bavette)
1/4 theel zout
1 theel Shaoxing rijstwijn
1 theel donkere sojasaus
1 ei
1 eetl maizena
2 eetl water
1 theel sesam olie
1 eetl olie
13 gedroogde lomboks
1 eetl Sichuan peperkorrels
1/2 krop bindsla/romaine
75 gr tauge
Ingrediënten bouillon:
6 cm jahe
4 teentjes knoflook
2 eetl Sichuan chilli bean paste /Doubanjiang /豆瓣酱
1 theel chilli poeder
500 ml water
2 eetl olie
Garnering:
5 teentjes knoflook
koriander
2 eetl olie
Bereiding:
Snijd het vlees in dunne plakjes van 2 mm dikte. Meng het vlees met het zout, de rijstwijn, de sojasaus, het ei, de maizena en het water en meng totdat het vocht is geabsorbeerd. Meng dan de sesam olie erdoor.
Verhit in een pan op laag vuur, de olie, de lomboks en de Sichuan peperkorrels en bak deze al roerend totdat de geuren vrijkomen. Schep het dan uit de pan en hak het fijn.
Dan in de gebruikte olie de sla en de tauge toevoegen en bak totdat deze een beetje zacht worden en zet het daarna apart in een kom/schaal.
Snijd de jahe en de knoflook in dunne plakjes. Verhit in een pan de olie en fruit op laag vuur de jahe, de knoflook, de chilli poeder en de doubanjiang voor 5 minuten. Voeg dan het water toe en breng aan de kook.
Dan het vuur op middelhoog zetten en voeg dan het vlees beetje bij beetje toe en kook het gaar. Schep dan het vlees en de bouillon over de sla en de tauge.
Hak de knoflook voor de garnering fijn. Schep dit met de gehakte lomboks over het vlees. Verhit in een pan de olie totdat het begint te walmen en giet het daarna over de knoflook en de lomboks. Strooi wat gehakte koriander erover en serveer.
Zoeken
Laatst gelezen
- Sate ikan senapelan
- Payeh Billeh - Gekruide vis
- Acar Sayuran Kuning - atjar van kool
- Ayam Bumbu Bali - gebakken kip in een pittige rode saus
- Jamur Goreng Minyak Wijen - gefrituurde paddenstoelen met sesam
- Daging besengek - Gestoofd geroosterd rundvlees
- Yue Tong Min - vissoep met mie
- Empal Gentong - gestoofd rundvlees
- Nagasari - Gestoomde bananenpakjes
- Pangsit Kakap Berguling - met vis gevulde dumplings
Recente Reacties
Rawon - zwarte rundvleessoep
4 months agoMet zaadjesRawon - zwarte rundvleessoep
4 months agoHeey, ff een vraagje. Voor de lomboks te bereiden in de bumbu is dat met of zonder zaadjes? Alvast ...Ambyachi Kadi - mango kip curry
4 months agoGeen geweldig recept Tot op de letter gevolgd, maar door de nattigheid van de santen krijg je geen ...Pastel Goreng - indische pasteitjes
4 months agoDit recept heb ik ooit uitgeprint, en al vaak gemaakt. Niet alleen als pasteitjes, maar ook als nasi ...Telor asin - zoute eieren
6 months agoHoi, vraagje hoelang zijn deze houdbaar na het koken
