Lut Gee Hoong Shiu Ju Yook
varkensvlees met kastanjes
Ingrediënten:
750 gr buikspek (mager)
650 ml heet water
125 gr gedroogde kastanjes
3 teentjes knoflook
1 theel zout
1 eetl Shaoxing rijstwijn
1 eetl lichte sojasaus
2 theel maizena + 2 eetl water
1 lente-ui
2 eetl olie
heet water
Bereiding:
Week de kastanjes in heet water voor 30 minuten. Laat het daarna uitlekken en herhaal het. Snijd de knoflook fijn en meng het met het zout. Snijd de lente-ui fijn. Snijd het vlees in blokjes. Meng de knoflook met de soja saus, de rijstwijn en het vlees en laat dit tenminste 60 minuten marineren.
Verhit in een pan de olie en voeg het vlees toe en roerbak dit voor 3 minuten totdat het bruin wordt. Dan de kastanjes toevoegen en meng goed. Vervolgens het water toevoegen en zachtjes afgesloten laten sudderen voor 40 minuten.
Dan de maizena oplossing toevoegen en roer totdat de saus is ingedikt tot 250 ml. Strooi dan de lente-ui erover en serveer.
Zoeken
Laatst gelezen
- Balado Ayam Pandan - pittig gebakken kip met pandan
- Ayam Masak Hijau - groene kip
- Pulutan udang - Garnalenrolletjes
- Sate Lilit Sampi - balinese sate van rundergehakt
- Daging Bumbu Bakar - reepjes gekruid rundvlees
- Kerang Masak Jeruk - mosselen in een lichte citrus saus
- Leong pantunu - Geroosterd gekruid varkensvlees
- Opor Telor Pedas - pittig gekruide eieren in romige saus
- Sate Pentul - sate van lamsgehakt
- Jing Jiang Rou Si - 京酱肉丝 - reepjes varkensvlees in zoete bonensaus
Recente Reacties
Rawon - zwarte rundvleessoep
4 months agoMet zaadjesRawon - zwarte rundvleessoep
4 months agoHeey, ff een vraagje. Voor de lomboks te bereiden in de bumbu is dat met of zonder zaadjes? Alvast ...Ambyachi Kadi - mango kip curry
5 months agoGeen geweldig recept Tot op de letter gevolgd, maar door de nattigheid van de santen krijg je geen ...Pastel Goreng - indische pasteitjes
5 months agoDit recept heb ik ooit uitgeprint, en al vaak gemaakt. Niet alleen als pasteitjes, maar ook als nasi ...Telor asin - zoute eieren
6 months agoHoi, vraagje hoelang zijn deze houdbaar na het koken
