Semur Daging Betawi
smoor van rundvlees uit Jakarta
Bahan-bahan:
ingrediënten:
500 gr runndvlees (schenkel)
300 gr aardappelen, in partjes en gebakken
4 sjalotjes
1 salam blad
2 tomaten
1/2 theel nootmuskaat
3 kruidnagels
3 cm kaneel
8 eetl kecap manis
1 theel zout
1500 ml water
2 eetl boter
Haluskan:
bumbu:
7 teentjes knoflook
2 cm jahe
6 kemiri noten, geroosterd
2 theel ketumbar
1/8 theel jinten
Taburan:
garnering:
2 eetl bawang goreng
Cara membuat:
bereiding:
Snijd het vlees in stukjes. Wrijf of maal de ingrediënten voor de bumbu fijn tot een pasta. Snijd de sjalotjes in dunne plakjes en de tomaten fijn.
Verhit in een pan de boter en fruit de bumbu met de sjalotjes en de salam voor 5 minuten. Voeg dan het vlees toe en bak totdat het vlees van kleur verandert. Voeg dan de tomaten toe en bak deze zacht.
Dan de nootmuskaat, de kruidnagel, de kaneel, de kecap en het zout toevoegen en meng goed. Schep dan de aardappelen erdoor en voeg het water toe en kook het vlees zachtjes gaar. Strooi de bawang goreng erover en serveer.
Zoeken
Laatst gelezen
- Frikadel Tahu Goreng
- sate sapi asem legit - sate van rundvlees
- Kue Talam Kelapa - gestoomde kokos custard
- Buntut Asam Padeh - ossenstaart in een frisse pittige saus
- Sai Oua - vleesballen
- Ayam Lumur Bumbu Pedas - geroosterde pittige kip
- Mesre Daging - gebakken gekruid rundvlees uit Bali
- Pantunu duku tedong - Geroosterd vlees met sambal
- Ayam Kalio
- Babi koetjai
Recente Reacties
Rawon - zwarte rundvleessoep
2 weeks agoMet zaadjesRawon - zwarte rundvleessoep
2 weeks agoHeey, ff een vraagje. Voor de lomboks te bereiden in de bumbu is dat met of zonder zaadjes? Alvast ...Ambyachi Kadi - mango kip curry
3 weeks agoGeen geweldig recept Tot op de letter gevolgd, maar door de nattigheid van de santen krijg je geen ...Pastel Goreng - indische pasteitjes
3 weeks agoDit recept heb ik ooit uitgeprint, en al vaak gemaakt. Niet alleen als pasteitjes, maar ook als nasi ...Telor asin - zoute eieren
2 months agoHoi, vraagje hoelang zijn deze houdbaar na het koken
