Gore Gore Daging
gekruid rundvlees met zoete aardappel
Bahan-bahan:
ingrediënten:
500 gr rundvlees
750 ml water
2 salam blad
1/2 eetl zout
1/4 theel kaneel
2 kruidnagels
1 eetl palmsuiker
3 cm jahe
4 eetl asamwater
1/2 zoete aardappel
olie
Haluskan:
bumbu:
7 sjalotjes
5 teentjes knoflook
2 rode lomboks, ontpit
11 rode cabai keriting (krullende cayennepeper)
2 cm lengkuas/laos
1 serai/sereh/citroengras, witte deel
Cara membuat:
bereiding:
Snijd de aardappel julienne. Verhit in een pan de olie en bak de aardappel goudbruin en krokant en zet apart. Wrijf of maal de ingrediënten voor de bumbu fijn tot een pasta.
Verhit in een pan het water en voeg het vlees, de salam, het zout, de kaneel, de kruidnagels, de jahe en het asamwater toe en kook het vlees gaar. Schep het vlees uit de pan en snijd het in stukjes.
Verhit in een pan 3 eetl olie en bak het vlees bruin en zet apart. Dan de bumbu toevoegen en fruit dit voor 5 minuten. Voeg dan het vlees en de palmsuiker toe en meng goed. Meng dan de aardappel erdoor en serveer.
Zoeken
Laatst gelezen
- Ayam Bakar Tomat - gebakken kip met tomaat
- Loempoek - lumpuk - gebakken lever
- Telur Ceplok Kuning Pedas - omelet in pittige gele saus
- Gule Masin - Gestoofde tonijn met stervruchten
- Jongkong Surabaya - gestoomde rijst cake
- Ayam goreng Bandung - kip uit Bandung
- Kacape - gekruid lamsvlees met kokos
- Ilepao - geroosterde gekruide vis met sago
- Moo Sarong - varkensvlees balletjes in deeg
- Putbaechu Doenjang Muchim - pittige salade van kool
Recente Reacties
Rawon - zwarte rundvleessoep
4 months agoMet zaadjesRawon - zwarte rundvleessoep
4 months agoHeey, ff een vraagje. Voor de lomboks te bereiden in de bumbu is dat met of zonder zaadjes? Alvast ...Ambyachi Kadi - mango kip curry
5 months agoGeen geweldig recept Tot op de letter gevolgd, maar door de nattigheid van de santen krijg je geen ...Pastel Goreng - indische pasteitjes
5 months agoDit recept heb ik ooit uitgeprint, en al vaak gemaakt. Niet alleen als pasteitjes, maar ook als nasi ...Telor asin - zoute eieren
6 months agoHoi, vraagje hoelang zijn deze houdbaar na het koken
