Sambal Goreng Peria
pittig gebakken sopropo
Bahan-bahan:
300 gr groene peria/pare/bittermeloen/sopropo
200 gr garnalen
100 ml water
1/2 theel zout
3 eetl olie
Haluskan:
bumbu:
3 rode lomboks
2 teentjes knoflook
1 sjalotjes
1 theel terasi/trasi
1 theel zout
Cara membuat:
bereiding:
Snijd de pare in plakjes/reepjes van 1 cm en strooi het zout erover en laat dit 15 minuten intrekken. Spel het daarna goed af. Pel de garnalen en maak deze schoon. Wrijf of maal de ingrediënten voor de bumbu fijn tot een pasta.
Verhit in een pan de olie en fruit de bumbu voor 2 minuten. Voeg dan de garnalen toe en bak deze kort. Dan de pare toevoegen en bak totdat het gaar is geworden. Voeg dan het water toe en bak totdat het vocht is gebasorbeerd.
Zoeken
Laatst gelezen
- Meniran - snack van rijst en kokosmelk
- Nasi Ubi
- Gula Jawa siroop - palmsuiker siroop
- Sala badar - viskoekjes
- Moo Ping - sate van varkensvlees
- Sate Maranggi - rundvlees sate met sambal oncom
- Ayam Pelalah
- Soto Madura 1
- Ayam Tempra - Kip met gebakken uien en lomboks
- Ayam Bakar Klaten - geroosterde kip op Javaanse wijze
Recente Reacties
Sambal Miso
6 days agoaka cerme, ofwel kruisbes (het geeft een friszuur tintje aan de sambal (zie ons boek)Sambal Miso
1 week agoHet recept lijkt me heel lekker, maar ik heb nog nooit van tjerime gehoord en kan er online niets ...Soto Ayam Purwakarta
2 weeks agoHeerlijk moeder zaliger maakte altijd heerlijke Sotoudeh dit soepie roept bij mij mooie herinneringen ...Sapi Goreng Bawang - rundvlees met paprika en ui
3 weeks agoBiefstuk werkt prima.Ayam paniki - een wat hete kip
2 months agoValt mee, veel van de hitte verdwijnt bij het sudderen. Als 11 al veel is dan nooit een recept proberen ...