logo

Recente Reacties

culinair aziatisch

Sup Buntut Goreng
ossenstaartsoep met sambal


Bahan-bahan:
ingrediënten:
750 gr ossenstaart
2500 ml water
2 cm jahe
1/2 nootmuskaat
5 teentjes knoflook
1 dunne stengel bleekselderij
5 sjalotjes
1 lente-ui
2 aardappelen
1 wortel
1 theel peper
2 theel zout
olie

Bumbu untuk sambal:
ingrediënten sambal:
5 sjalotjes
1 tomaat
8 rode lomboks
1 theel terasi/trasi bakar
1 theel zout

Pelengkap:
complementair:
2 limoenen in plakjes
emping

Cara membuat:
bereiding:
Snijd het vlees in stukjes. Hak de knoflook fijn, snijd de sjalotjes in dunne plakjes, snijd de aardappelen in blokjes, snijd de lente-ui in stukjes van 1 cm, snijd de wortel in dunne plakjes en vouw de bleekselderij in een knoop.
Verhit in een pan het water samen met de ossenstaart, de jahe, de nootmuskaat, de knoflook, de selderij en kook het totdat het vlees zacht is geworden. Schep het vlees eruit en laat het uitlekken. Verhit in een pan de olie en bak het vlees goudbruin en knapperig en zet apart.
Voeg aan de bouillon de aardappelen, de wortel, het zout en de lente-ui toe en kook het verder gaar.
Snijd de lomboks, de sjalotjes en de tomaat fijn. Verhit wat olie in de pan en fruit de sjalotjes goudbruin, voeg dan de lomboks en de tomaat toe en bak deze zacht. Wrijf of maal het samen met de terasi en het zout fijn tot een pasta.
Schep in een kom wat gebakken ossenstaart en schep daarover de bouillon en serveer het met de sambal en de complementair.

 

Add comment

Submit

who is online

We have 4848 guests and no members online

Contact

  • Kokkieblanda.nl
  • email: dragon(at)kokkieblanda.nl
  • website: www.kokkieblanda.nl

Statistics

  • Gelezen recepten 49648446