San Bei Ji - 三杯鸡
gebakken gestoofde kip
Ingrediënten:
600 gr kippendijen
2 1/2 eetl sesam olie
10 cm jahe
11 teentjes knoflook
125 ml Shaoxing rijstwijn
2 eetl lichte sojasaus
1 eetl donkere sojasaus
1 eetl palmsuiker
1/2 rode paprika
2 lente-ui
takjes basilicum
water
Bereiding:
Snijd het vlees in blokjes. Snijd de jahe in dunne plakjes. Snijd de paprika in blokjes. Hak de lente-ui fijn. Verhit in een pan water en blancheer de kip en laat het daarna goed uitlekken.
Verhit in een pan 2 eetl sesamolie samen met de jahe en de knoflook en bak deze op middelhoog vuur totdat de jahe goudbruin wordt. Voeg dan de kip toe en bak deze voor 1 minuut.
Voeg dan de rijstwijn, de beide sojasaus en de palmsuiker toe en kook dit afgelsoten voor 5 minuten. Voeg dan de paprika en de lente-ui toe en kook dit adfgesloten voor 2 minuten.
Dan zonder deksle op hoog vuur verder bakken totdat de saus is ingedikt. Haal de pan van het vuur en meng de rest van de sesamolie en de basilicum erdoor en laat dit afgesloten 1 minuut staan en serveer.
Zoeken
Laatst gelezen
- Daging giling masak kentang - gekruid rundergehakt met aardappelen
- Telor asin - zoute eieren
- Brengkessan Udang Dan Tempe - gestoomde garnalen met tempe in een pakketje
- Mie Babah - Bami met vlees en paddenstoelen ragout
- Dak Bulgogi - pittig gegrilde kip
- Sambal Cabe Rawit Aceh - pittige sambal van rawits uit Aceh/Atjeh
- Gaeng Khiao Wan Gai - romige kip curry met groenten
- Sambal Goreng Ikan Kakap - pittig gebakken vis
- Udang Masak Pindang Bening - gebakken garnalen in een frisse saus
- Ikan Goreng Rica-Rica - gebakken makreel in een pittige rode saus
Recente Reacties
Rawon - zwarte rundvleessoep
2 weeks agoMet zaadjesRawon - zwarte rundvleessoep
2 weeks agoHeey, ff een vraagje. Voor de lomboks te bereiden in de bumbu is dat met of zonder zaadjes? Alvast ...Ambyachi Kadi - mango kip curry
3 weeks agoGeen geweldig recept Tot op de letter gevolgd, maar door de nattigheid van de santen krijg je geen ...Pastel Goreng - indische pasteitjes
3 weeks agoDit recept heb ik ooit uitgeprint, en al vaak gemaakt. Niet alleen als pasteitjes, maar ook als nasi ...Telor asin - zoute eieren
2 months agoHoi, vraagje hoelang zijn deze houdbaar na het koken
