Tempe Penyet Sambal Terasi
gebakken gekruide tempe met sambal
Bahan-bahan:
ingrediënten:
1 tempe (350 gr)
100 ml water
olie
Haluskan:
bumbu:
4 teentjes knoflook
1 1/2 theel ketumbar
2 cm kunyit
1 theel zout
Bahan sambal terasi:
ingrediënten sambal:
15 rode cabai keriting (krullende cayennepeper)
5 rode rawits
3 teentjes knoflook
2 theel terasi/trasi
1/2 theel zout
1 theel palmsuiker
2 jeruk limau (Citrus amblycarpa) ander limoen, sap
1 bosje kemangi
Cara membuat:
bereiding;
Snijd de tempe in plakjes van 1 1/2 cm. Wrijf of maal de ingrediënten voor de bumbu fijn tot een pasta. Meng dit met het water en de tempe en laat dit 15 minuten marineren.
Verhit in een pan de olie en bak de tempe bruin en gaar. Druk daarna de tempe in de sambal en omwikkel deze ermee. Serveer.
Sambal terasi:
Verhit een beetje olie van de tempe en bak de keriting, de rawits en de knoflook totdat deze zacht en wat bruin worden.
Wrijf of maal het daarna fijn tot een pasta samen met de terasi, het zout en de palmsuiker. Meng daarna het limoensap en de kemangi erdoor.
Zoeken
Laatst gelezen
- Pindang cemplung - Friszure runderstoof
- Dendeng Kelem - gebakken plakjes rundvlees
- Dendeng blado - Krokant gebakken rundvlees
- Dendeng Belado - drooggebakken stukjes vlees
- Tung Tong 2 - gouden geldzakjes
- Kerrie Ayam Jawa - kip kerrie
- Ayam Setan Panggang - pittige geroosterde kip
- Kai Ni Hin - thaise eieren
- Ka Noom Pan Mu Tod - Thaise gehaktballetjes
- Tahu tempe bacem - gestoofde gebakken tahu en tempe
Recente Reacties
Rawon - zwarte rundvleessoep
1 week agoMet zaadjesRawon - zwarte rundvleessoep
1 week agoHeey, ff een vraagje. Voor de lomboks te bereiden in de bumbu is dat met of zonder zaadjes? Alvast ...Ambyachi Kadi - mango kip curry
2 weeks agoGeen geweldig recept Tot op de letter gevolgd, maar door de nattigheid van de santen krijg je geen ...Pastel Goreng - indische pasteitjes
3 weeks agoDit recept heb ik ooit uitgeprint, en al vaak gemaakt. Niet alleen als pasteitjes, maar ook als nasi ...Telor asin - zoute eieren
2 months agoHoi, vraagje hoelang zijn deze houdbaar na het koken
