Yan Su Ji
gefrituurde kip met basilicum en kruiden
Ingrediënten:
350 gr kippendijen
150 gr zoete aardappel meel
1 bosje basiliccum
1 eetl witte peper
1/2 theel vijfkruidenpoeder
2 theel zout
1/4 theel kerriepoeder
olie
Marinade:
2 eetl lichte sojasaus
1 eetl bier
1/8 theel vijfkruidenpoeder
4 teentjes knoflook, gehakt
1 ei
1 theel witte peper
1 eetl palmsuiker
2 theel zout
Bereiding:
Snijd het vlees in stukjes. Meng de ingrediënten voor de marinade goed door elkaar en meng dan het vlees erdoor. Laat dit 60 minuten intrekken. Meng dan de helft van de bloem/meel door het vlees.
Schep de overige meel/bloem op een bord en wentel het vlees er licht doorheen c.q. coat het vlees met een dun laagje bloem.
Verhit in een pan de olie op 170gr. Voeg dan het vlees toe en bak dit voor 3 minuten en totdat het goudbruin is geworden. Zet apart voor 3 minuten.
Verhit de olie tot 150gr en voeg dan de basilicum toe. Dan de olie heet laten worden en voeg het vlees toe en bak dit voor 1/2-1 minuut. Zet apart.
Meng de peper, de vijfkruiden, het zout en de kerrie door elkaar en rooster dit droog totdat het begint te geuren. Strooi het over het vlees en serveer.
Zoeken
Laatst gelezen
- Soto Betawi - Rundvleessoep met kokosmelk
- Dendeng Hati - lever
- Masak darah babi - Gekruid varkenszwoerd
- Sate Asem-Asem Ayam - sate van kip met ananas
- Sateh Kambing 3 - sate van geit
- Woku Ikan Kakap - zeer pittig gekruide vis uit Manado
- Bakso Goreng Ayam - Gebakken kipballetjes
- Be Siap Mepanggang Pelecing - kip met sambal pelecing
- Sateh ayam betawi - saté van kipgehakt
- Ayam Bumbu Terasi - geroosterde gekruide kip
Recente Reacties
Rawon - zwarte rundvleessoep
2 weeks agoMet zaadjesRawon - zwarte rundvleessoep
2 weeks agoHeey, ff een vraagje. Voor de lomboks te bereiden in de bumbu is dat met of zonder zaadjes? Alvast ...Ambyachi Kadi - mango kip curry
3 weeks agoGeen geweldig recept Tot op de letter gevolgd, maar door de nattigheid van de santen krijg je geen ...Pastel Goreng - indische pasteitjes
3 weeks agoDit recept heb ik ooit uitgeprint, en al vaak gemaakt. Niet alleen als pasteitjes, maar ook als nasi ...Telor asin - zoute eieren
2 months agoHoi, vraagje hoelang zijn deze houdbaar na het koken
