Acara Sayur Manado
gestoofde gemengde groenten
Bahan-bahan:
ingrediënten:
10 groene rawits
9 kleine sjalotjes (zilveruitjes)
2 theel azijn
400 ml kokosmelk (van 1/2 kokosnoot)
3 cm kunyit
150 gr komkommer
6 sperzienbonen
200 gr bambooscheuten
2 theel palmsuiker
1/2 theel zout
3 eetl olie
Haluskan:
bumbu:
5 sjalotjes
4 teentjes knoflook
2 kemiri noten
2 cm jahe
Cara membuat:
bereiding:
Ontpit de komkommer en snijd deze in stukjes. Snijd de boontjes in stukjes. Kook de bamboescheuten gaar en snijd deze julienne. Pureer de kunyit. Wrijf of maal de ingrediënten voor de bumbu fijn tot een pasta.
Meng de rawits met de sjalotjes en de azijn en zet apart. Verhit in een pan de kokosmelk samen met de kunyit en breng aan de kook. Voeg dan de komkommer, de boontjes en de bamboescheuten toe en zet apart.
Verhit in een pan de olie en fruit de bumbu voor 5 minuten. Voeg dan de kokosmelk met de groenten toe en meng goed. Dan de gekruide sjalotjes met de rawits, de palmsuiker en het zout toevoegen en kook totdat de kokosmelk vrijwel is verdampt. Serveer.
Zoeken
Laatst gelezen
- Ikan Bakar Colo Colo - gegrilde vis met tomaten sambal
- Nasi Goreng Jogja Opor - gebakken gekruide rijst uit Jogjakarta
- Tumis Sayur Bumbu Taoco - geroerbakte groenten met tauco
- Ayam Bakar Cabai Tumbuk Manado - pittig geroosterde kip uit Manado
- Sate Maranggi Purwakarta - sate van rundvlees met een komkommersaus
- Acar Biet - atjar
- Sate Padang - sate uit Padang
- Nua Phat Nam Manhoy - rundvlees met paddestoelen en oestersaus
- Gebakken mie met sojasaus - 豉油皇炒面
- Pastel Tutup - indonesisch pastei
Recente Reacties
Rawon - zwarte rundvleessoep
1 week agoMet zaadjesRawon - zwarte rundvleessoep
1 week agoHeey, ff een vraagje. Voor de lomboks te bereiden in de bumbu is dat met of zonder zaadjes? Alvast ...Ambyachi Kadi - mango kip curry
2 weeks agoGeen geweldig recept Tot op de letter gevolgd, maar door de nattigheid van de santen krijg je geen ...Pastel Goreng - indische pasteitjes
3 weeks agoDit recept heb ik ooit uitgeprint, en al vaak gemaakt. Niet alleen als pasteitjes, maar ook als nasi ...Telor asin - zoute eieren
2 months agoHoi, vraagje hoelang zijn deze houdbaar na het koken
