Moo Ping
sate van varkensvlees
Ingrediënten:
700 gr varkensvlees (lende)
4 eetl kokosmelk
3 teentjes knoflook
2 koriander wortels
1 eetl olie
1 eetl palmsuiker
1 eetl lichte sojasaus
1 eetl oestersaus
1/2 eetl maizena
1/2 theel zout
1/2 theel peper
sate stokjes
Garnering:
limoenschijfjes
Bereiding:
Snijd het vlees in kleine stukjes. Wrijf om maal deknoflook en de koriander wortels fijn tot een pasta en meng dit met het vlees.
Meng de sojasaus samen met de oestersaus, de palmsuiker, de kokosmelk, het zout, de olie, de peper en de maizena. Meng dit met het vlees en laat dit tenminste 4 uur marineren.
Rijg het vlees aan de stokjes. Rooster de stokjes daarna boven een houtskoolvuurtje bruin en gaar. Serveer het met de limoenschijfjes.
Zoeken
Laatst gelezen
- Ayam Bakar Klaten - geroosterde kip op Javaanse wijze
- Yu Xiang Rou Si - 鱼香肉丝 - pittig varkensvlees met knoflooksaus
- Ares - bananenboomstam in kokosmelksaus
- Iga Garo Rica - spareribs in kruidige saus
- Opor Telor Pedas - pittig gekruide eieren in romige saus
- Ikan Cuka
- Serutu Wayang - kleine loempia's
- Kripik Pisang - Krupuk - kroepoek banaan
- Semur Ayam Merica Hitam - smoor van kip met zwarte peper
- Tumisan Sayur - groenten met tahu
Recente Reacties
Sambal Miso
6 days agoaka cerme, ofwel kruisbes (het geeft een friszuur tintje aan de sambal (zie ons boek)Sambal Miso
1 week agoHet recept lijkt me heel lekker, maar ik heb nog nooit van tjerime gehoord en kan er online niets ...Soto Ayam Purwakarta
2 weeks agoHeerlijk moeder zaliger maakte altijd heerlijke Sotoudeh dit soepie roept bij mij mooie herinneringen ...Sapi Goreng Bawang - rundvlees met paprika en ui
3 weeks agoBiefstuk werkt prima.Ayam paniki - een wat hete kip
2 months agoValt mee, veel van de hitte verdwijnt bij het sudderen. Als 11 al veel is dan nooit een recept proberen ...